تبلیغات
هیئت رزمندگان اسلام نیشابور - 25شوال سالروزشهادت امام جعفرصادق علیه السلام تسلیت باد
هیئت رزمندگان اسلام نیشابور
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد. امام خمینی...الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم ، امام صادق، در ۱۷ ربیع‌الاول سال ۸۳ ه‍.ق در مدینه به دنیا آمد و در ۲۵ شوال سال ۱۴۸ ه‍.ق در ۶۵ سالگی همان‌جا درگذشت و در قبرستان بقیع در کنار پدرش، امام باقر و جدش، امام سجاد(ع) و امام حسن(ع) دفن شد. 

برخی از مورخان و تذکره‌نویسان ولادتش را در سال ۸۰ ه‍.ق و وفاتش را در سال ۱۴۶ نوشته‌اند.برای روز وفات دوشنبه، نیمه رجب یا شوال هم نقل شده است. 

۱۲ سال از عمر وی با جدش و ۱۹ سال نیز با پدرش هم‌زمان بود و دوران امامتش ۳۴ سال بود.

شهادت

در الفصول المهمة و مصباح کفعمی و نیز در کتاب‌های دیگر آمده است که به امام زهر خوراندند. ابن شهرآشوب در مناقب نوشته است ابوجعفر منصور او را زهر خورانید،زیرا با کینه‌هایی که منصور از او داشت و بیمی که از روی آوردن مردم بدو در دل وی راه یافته بود، آسوده نمی نشست. منصور کسی بود که حتی به کسانی که برای به خلافت رساندن او کوشش کردند، نیز رحم نکرد و حتی ابو مسلم خراسانی را که در برپایی دولت عباسیان تلاش بسیار کرده بود، به قتل رساند.

 

 

 
طبقه بندی: بصیرت، چهارده معصوم (ع)، مذهبی،
برچسب ها: 25شوال سالروزشهادت امام جعفرصادق علیه السلام تسلیت باد،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 تیر 1396 توسط به جمال پاک محمد صلوات الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.

قالب وبلاگ